Login: Hasło:
Platforma Transakcji Barterowych
...

Zero Opłat na zawsze!

Zero kosztów, czyli brak jakichkolwiek opłat. Od razu wyjaśniamy, że w przyszłości także nie planujemy opłat. Nie jest to promocja na starcie, ale plan na zawsze.

Wszystko jest darmowe za wyjątkiem towarów i usług, za które wprawdzie nie płacimy pieniędzmi, ale wymieniamy się na inne towary lub usługi.

W każdym systemie wymiany mogą pojawić się dwa problemy i my jesteśmy na to przygotowani. Jednym z nich jest dużo towaru a mało punktów (deflacja) a drugi problem jest odwrotny, czyli dużo punktów a mało towarów (inflacja). Pierwszy problem występuje już na starcie i jest nim brak punktów w systemie. Bez punktów nikt nie dokona zakupu. Rozdawanie punktów za darmo jest demoralizujące i niesprawiedliwe. Prowadzi to także do tworzenia fikcyjnych kont by przez fikcyjne transakcje skupić na jednym koncie dużo darmowych punktów.

Jesteśmy też zdecydowanymi przeciwnikami jakichkolwiek kredytów. Krzywda, jaką wyrządzają kredyty jest jednym z głównych powodów powstania systemu Bartersi.pl, chcemy by istniał system broniący ludzi przed utratą majątku i tak zwanymi kryzysami. Systemy barterowe sprawdziły się wszędzie tam gdzie banki wyprowadziły pieniądze powodując kryzys.

Żeby rozwiązać problem braku punktów w pierwszym okresie działalności systemu dopuszczamy możliwość wymiany tradycyjnej waluty na punkty. Absolutnie nie robimy tego dla zarobku. Pieniądze te będą inwestowane w reklamę serwisu i w zakup atrakcyjnych towarów po to by wystawić je w serwisie do wymiany. Zakup punktów to możliwość tymczasowa i zostanie zakończona, gdy serwis rozrośnie się na tyle by nie potrzebował już reklamy i nowych produktów. Im szybciej i więcej osób wystawi swoje oferty tym szybciej zniknie możliwość wymiany złotówek na punkty.

Drugi problem jest zupełnie odwrotny, dlatego gdyby do niego doszło to na pewno dużo wcześniej zostałaby zablokowana możliwość zakupu punktów. Drugi problem polega na zbyt dużej ilości punktów w stosunku do wystawionego towaru. Problem ten może pojawić się, gdy z jakiegoś powodu zmniejszy się ilość towarów w serwisie, czyli gdy użytkownicy wykupią towar i nie wystawią nowego. Wówczas może zaistnieć potrzeba zmniejszenia ilości punktów.

Jest to problem czysto teoretyczny, ale nie możemy go całkowicie wykluczyć, dlatego już na starcie informujemy, że gdy się pojawi rozwiążemy go przez ściągnięcie części punktów z rynku. Będzie to polegało na odpisaniu ze wszystkich kont 1% wartości punktowej nie częściej niż raz na miesiąc. Jest to metoda znana i sprawdzona już od prawie 100 lat. Ma ona dodatkową zaletę otóż zniechęca do gromadzenia (blokowania) punktów i zachęca do ich wydawania a to bardzo, ożywia i przyśpiesza transakcje barterowe.

W serwisie Bartersi.pl rejestracja a także wystawianie towaru i dokonywanie udanych transakcji jest całkowicie darmowe.
Korzystając z serwisu, akceptujesz jego Regulamin | ProApps.pl - Kluczbork & IrdPoland.pl
Polityka plików Cookies | Polityka prywatności | Barter